Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT: O tym jak przebiega praca nad grami Cyberpunk 2077, GWINT i dalszych planach odnośnie gry Wiedźmin | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
08 lis 2017, 07:07

Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT: O tym jak przebiega praca nad grami Cyberpunk 2077, GWINT i dalszych planach odnośnie gry Wiedźmin

Odwiedziliśmy Wiedźmińską karczmę CD PROJEKT. Specjalnie dla czytelników Strefy Inwestorów prezes spółki Adam Kiciński opowiedział o tym, jak przebiegają prace nad grą Cyberpunk 2077 oraz karcianką GWINT. Spotkanie było tym bardziej interesujące, że wycena rynkowa spółki jest dosłownie o włos od przekroczenia wartości 12 mld zł. CD PROJEKT jest najlepiej zachowującą się obecnie spółką z segmentu producentów gier w 2017 roku. Po usłyszeniu tego, co Adam Kiciński ma do powiedzenia, nie będziecie się dziwić dlaczego.

Adam Kiciński zaskoczył nas deklaracją, że w przyszłości CD PROJEKT widzi siebie w segmencie gier multiplayer online. Sporo do myślenia dała nam też sugestia, że gra Wiedźmin może wrócić, ale na pewno w innej formie.
 


Z Prezesem CD PROJEKT spotkaliśmy się w Wiedźmińskiej Karczmie. To z tego miejsca nadawany jest program A Round of Gwent o grze karcianej GWINT.

W tej chwili wycena rynkowa CD PROJEKT zbliża się do 12 miliardów zł. Obecnie spółka pracuje nad dwoma kluczowymi projektami, czyli grą Cyberpunk 2077 i GWINT. Równolegle rozwija też platformę GOG Galaxy. I właśnie te trzy kwestie najbardziej interesowały nas w rozmowie z szefem spółki.

Zobacz także: Gram w Gwinta już miesiąc i myślę, że CD PROJEKT zarobi na nim więcej niż na Wiedźminie III

Prezes Kiciński zadeklarował, że w długim terminie CD PROJEKT widzi siebie w segmencie gier multiplayer typu online i z tego punktu widzenia karcianka GWINT jest projektem strategicznym. Do tej pory spółka pracowała nad jej odpowiednim zbalansowaniem i dopiero na początku 2018 roku zmieni się w serwis i zacznie być szerzej promowana.

Prezes CD PROJEKT zaskoczył nas też innym stwierdzeniem. Możliwa jest kontynuacja serii Wiedźmin, ale w nieco innej formie. Fani i inwestorzy, by nam nie wybaczyli, gdybyśmy na zawsze porzucili ten projekt - stwierdził Adam Kiciński.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost