WIDEO: ACR System i F1 Pharma. Odwiedziliśmy spółki portfelowe alternatywnej spółki inwestycyjnej Polskie Inwestycje Technologiczne, która rozpoczęła IPO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
18 cze 2018, 14:51

WIDEO: ACR System i F1 Pharma. Odwiedziliśmy spółki portfelowe alternatywnej spółki inwestycyjnej Polskie Inwestycje Technologiczne, która rozpoczęła IPO

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spóła Inwestycyjna rozpoczęła publiczną ofertę akcji. W trwającym IPO firma chce pozyskać z rynku 2 mln zł. Docelowo, spółka ma być notowana na New Connect. Pozyskany od inwestorów kapitał zostanie zainwestowany w firmy na wczesnej fazie rozwoju, ale takie które już posiadają jakieś produkty.

Spółki portfelowe PIT ASI: ACR Systems i F1 Pharma

W tej chwili Polskie Inwestycje Technologiczne posiadają dwie spółki portfelowe. Obydwie spełniają kryteria inwestycyjne PIT i pokazują jaka będzie polityka inwestycyjna alternatywnej spółki inwestycyjnej. Jedna z nich to twórcy zaawansowanych technologicznie stabilizatorów do kamer - firma ACR Systems. Druga to spóła biotechnologiczna F1 Pharma, która zamierza rozwijać projekty leków generycznych i innowacyjnych.
 


Obydwie spółki istnieją o dłuższego czasu i wyszły z etapu rozwoju garażowego. Teraz mają potencjał na dynamiczny rozwój działalności, na co potrzebują kapitał, który dostarcza im alternatywna spółka inwestycyjna Polskie Inwestycje Technologiczne.

Polskie Inwestycje Technologiczne, czyli suma spółek portfelowych

Ostateczny sukces alternatywnej spółki inwestycyjnej będzie zależeć od tego ,jak będą sobie radzić jej spółki portfelowe. Od tego po jakich wycenach będzie obejmować udziały i w jaki sposób będą one zyskiwać na wartości. Nie bez znaczenia będzie też etap dezinwestycji, który stanowić będzie weryfikację całej inwestycji.

Już teraz zarząd ACR Systems ma w planach wprowadzić swoją spółkę na New Connect. To pozwoli uzyskać rynkową wycenę firmy i zweryfikować wycenę spółki w portfelu spółki Polskie Inwestycje Technologiczne.

Zobacz także: "Wiele polskich innowacji może osiągnąć międzynarodowy sukces. Chcemy pomóc ich twórcom" - czat z Łukaszem Piaseckim, Prezesem Polskie Inwestycje Technologiczne ASI S.A.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost