Debiut B-Act na NewConnect w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 kwi 2024, 11:30

Debiut B-Act na NewConnect w przyszłym tygodniu. Na małą giełdę wejdzie spółka inżyniersko-konsultingowa

B-Act, bydgoska firma inżyniersko-konsultingowa, specjalizująca się w obszarze doradztwa i nadzoru inwestycji budowlanych, w najbliższy wtorek zadebiutuje na rynku NewConnect. Spółka, działa nie tylko na polskim rynku, ale również w Rumunii, krajach bałtyckich, Brazylii i Katarze, ale również uczestniczy w odbudowie infrastruktury w Ukrainie. Planuje dalszy rozwój swoich operacji międzynarodowych. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji. To będzie drugi debiut w tym roku na alternatywnym rynku GPW.

Spółka B-Act specjalizuje się w zarządzaniu projektami i eliminacji sporów budowlanych, pełniąc kluczową funkcję inżyniera i administratora kontraktu w projektach budowlanych. Zapewnia kompleksowe wsparcie dla inwestorów oraz zespołów budowlanych, zajmując się również zagadnieniami związanymi z opóźnieniami sądowymi, analizą ilościową oraz rozwiązywaniem roszczeń i sporów budowlanych.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze inżynieryjnym. Realizuje między innymi zamówienia dla urzędów miast, wodociągów oraz PKP, a także obsługuje zlecenia niepubliczne, takie jak budowa biurowców.

Projekty_B-Act_Ukraina

Zobacz także: B-Act rusza z ofertą akcji i planuje debiut na NewConnect. Spółka zapowiada znaczący wzrost przychodów i zysków w następnych latach 

Aktualne projekty

Od nowego roku, B-Act podpisała kluczowe kontrakty, które mogą przynieść firmie dochód brutto w przedziale 28-40 mln PLN. Końcowa suma będzie zależała od finalizacji umów z podwykonawcami i dostawcami. Wśród projektów znajduje się rozwój kluczowej infrastruktury, umożliwiający dostawy gazu do największej elektrowni na Śląsku w Rybniku. Tu B-Act odpowiada za nadzór inwestycyjny, ekologiczny oraz zarządzanie projektem. Spółka zajmuje się także inżynierią kontraktu w związku z przebudową lotniska w Świdwinie, które ma zostać bazą dla polskich myśliwców F-35.

Wśród najważniejszych projektów bieżących rozwoju B-Act znajduje się realizacja trasy szybkiego tramwaju z Warszawy do Wilanowa, rozbudowa kompleksu budynków Opery Nova w Bydgoszczy oraz realizacja wielofunkcyjnego portu lotniczego dla wojska w Mirosławcu.

Spółka planuje także udział w projektach powiązanych z OZE, w tym rozbudowę sieci energetycznych we współpracy z amerykańską spółką „Power Engineers”. Prezes Adam Białachowski podkreśla, że Polska pozostaje kluczowym rynkiem, jednak firma intensywnie rozwija swoją obecność na Bliskim Wschodzie i w Brazylii.

Projekty_B-Act_0

Debiut B-Act już w najbliższy wtorek

Już we wtorek zadebiutuje B-Act na alternatywnym rynku NewConnect. To będzie dopiero drugi debiut na tym rynku od początku roku. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji, gdyż spółka przeprowadziła z sukcesem emisję 5 miesięcy wcześniej i pozyskała 2,4 mln zł z przeznaczeniem na obsługę backlogu oraz na realizację nowych projektów.

„Bardzo się cieszymy, że jesteśmy o krok od debiutu na rynku NewConnect (..) zgodnie z zapowiedziami zarządu z zeszłego roku, są realizowane przez nas założenia odnośnie nowych kontraktów, o których mówiliśmy inwestorom podczas trwania oferty publicznej naszych akcji. Cały czas uczestniczymy w różnych przetargach i prowadzimy rozmowy związane z kolejnymi przedsięwzięciami w interesujących nas obszarach inwestycyjnych ” – podkreśla Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act.

„Debiut na rynku NewConnect, to z jednej strony podsumowanie dotychczasowej aktywności spółki, z drugiej to krok w kierunku przyszłości, która ma być nie tylko skoncentrowana na rozwijaniu obecności w dobrze znanych segmentach działalności, ale także odważnym wchodzeniem w nowe obszary związane z energetyką czy szeroko rozumianą obronnością oraz rynkami zagranicznym” – dodaje.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą "BACT" i tickerem "BAC".

Zobacz także: Duża redukcja w zapisach na akcje Mentzen SA. Debiut na NewConnect możliwy za kilka miesięcy 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost