Render Cube zadebiutuje na głównym rynku GPW jeszcze w tym tygodniu. Spółka przenosi notowania z NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 mar 2024, 13:49

Render Cube zadebiutuje na głównym rynku GPW jeszcze w tym tygodniu. Spółka przenosi notowania z NewConnect

Render Cube, studio deweloperskie znane z produkcji bestsellerowej gry Medieval Dynasty, w najbliższy piątek, 22 marca 2024 roku, przeniesie notowania z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). To krok mający na celu wsparcie dalszego rozwoju, rozpoznawalności i wzmocnienia pozycji spółki na rynku.

Deweloper odnotował znaczący sukces dzięki swojemu flagowemu tytułowi Medieval Dynasty, którego sprzedaż do stycznia 2024 r. przekroczyła 1,75 mln egzemplarzy. W grudniu spółka dodała tryb kooperacyjny do Medieval Dynasty. Został on przyjęty z entuzjazmem, co przełożyło się na wzrost sprzedaży i utrzymanie pozytywnych ocen od prawie 90% graczy.

„Gracze przyjęli tryb kooperacji Medieval Dynasty bardzo dobrze, na co liczyliśmy. Liczba sprzedanych kopii brutto przekroczyła 1,75 mln na koniec roku. Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że utrzymaliśmy pozytywne oceny graczy na poziomie 90 proc.” mówi Damian Szymański, prezes Render Cube.

Studio planuje również wprowadzenie gry na konsole nowej generacji oraz rozwój dwóch kluczowych aktualizacji, które mają wzbogacić rozgrywkę.

„Jeśli chodzi o nowe gry to w tym roku chcemy ruszyć z pre-produkcją nowego tytułu, obecnie toczymy na ten temat wewnętrzne rozmowy. Na pewno jednak do końca I półrocza jesteśmy pochłonięci pracami nad Medieval Dynasty, głównie konsolowym portem, jak i tworzeniem dużej aktualizacji. Chciałbym też podkreślić, że mamy pomysły na rozwój Medievala Dynasty, zarówno o dodatki płatne, jak i bezpłatne” – dodaje Szymański.

Zobacz także: Dywidenda z Render Cube wciąż w grze, bo tryb kooperacyjny Medieval Dynasty spełnił oczekiwania spółki 

Debiut Render Cube na GPW – nowy rozdział w historii spółki

Przeniesienie notowań Render Cube na główny parkiet GPW nie tylko zwiększy rozpoznawalność spółki na rynku kapitałowym, ale również umożliwi inwestowanie w akcje większym funduszom. Jest to ważny krok w strategii rozwoju firmy, który został zapowiedziany jeszcze przed debiutem na NewConnect w 2021 r.

Uwaga: Zlecenia maklerskie na akcje spółki Render Cube złożone w systemie NewConnect, które nie zostaną zrealizowane do końca czwartkowej, tj. 21 marca, stracą ważność po jej zakończeniu.

Akcje spółki będą wciąż notowane pod skróconą nazwą „RENDER” i tickerem „RND”.

Zobacz także: Akcje Mentzen SA będą oferowane po maksymalnej cenie. Sławomir Mentzen pozyska od inwestorów 12,6 mln zł? 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost