Debiut Bloober Team na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
09 sty 2024, 10:29

Pierwszy w tym roku debiut na GPW. Bloober Team przenosi notowana na główny parkiet

Bloober Team, znany twórca gier horrorów psychologicznych, już jutro, 10 stycznia 2024 r., przeniesie notowania z rynku NewConnect na główny parkiet. Będzie to pierwszy debiut w tym roku na rynku podstawowym GPW.

Bloober Team, niezależne polskie studio deweloperskie, znane z tworzenia gier w gatunku horror, przenosi swoje notowania akcji z NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Ruch ten jest powiązany z planami zawartymi w nowej strategii firmy na lata 2023-2027, opartej na trzech filarach: tworzeniu horrorów psychologicznych z elementami akcji, ekspansji poprzez współpracę z partnerami oraz przy jednoczesnym zachowaniu wolności twórczej zespołu.

Założone w 2008 roku, Bloober Team znane jest przede wszystkim dzięki swoim mrocznym i głębokim produkcjom takim jak Blair Witch, Layers of Fear, Observer: System Redux, oraz The Medium – uhonorowanej tytułem Polskiej Gry Roku 2021 przez Digital Dragons.

Ostatnie osiągnięcie studia to podpisanie umowy licencyjno-wydawniczej ze Skybound Entertainment, znaną z serii The Walking Dead. W ramach tej współpracy, Bloober Team pracuje nad nową grą o kodowej nazwie R, która ma zadebiutować w 2025 roku.

Gry Bloober Team

Zobacz także: 11 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie w 2024 r.

Jutrzejszy Debiut Bloober Team na GPW

Przeniesienie notowań na główny parkiet GPW było zapowiadane przez Bloober Team od kilku lat. Spółka finalnie złożyła w tym celu prospekt we wrześniu, który został zatwierdzony pod koniec grudnia 2023 r.

Debiut Bloober Team na głównym parkiecie GPW jest planowany na 10 stycznia 2024 r. Zmiana rynku notowań nie będzie wiązała się z emisją ani ofertą nowych akcji.

Uwaga: zlecenia maklerskie na akcje spółki złożone w systemie NewConnect, które nie zostaną zrealizowane do końca dzisiejszej sesji, tj. 9 stycznia, stracą ważność po jej zakończeniu.

Spółka będzie notowana pod niezmienioną nazwą skróconą „BLOOBER” i tickerem „BLO”.

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost