Synthaverse rozpoczyna działalność operacyjną w nowym zakładzie i liczy na skokowy wzrost produkcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lip 2024, 09:53

Synthaverse rozpoczyna działalność operacyjną w nowym zakładzie i liczy na skokowy wzrost produkcji

Spółka biotechnologiczna ma zielone światło na rozpoczęcie działalności operacyjnej w powstałym za ponad 100 mln zł nowym zakładzie Onko BCG. Dzięki tej inwestycji potencjał wytwórczy polskiego producenta leków wzrośnie skokowo – już w 2026 roku moce produkcyjne w zakresie Onko mogą zwiększyć się 7-krotnie.

Synthaverse podpisał protokół odbioru końcowego nowego zakładu Onko BCG z firmą Karmar, generalnym wykonawcą. Inwestycja kosztowała ponad 100 mln zł. Zakład wyposażono w jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie – Dara Pharmaceutical Equipment, która pozwoli na kompleksowe prowadzenie produkcji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań. Jej wydajność to aż 10 milionów fiolek rocznie, i to w dwóch różnych formatach, co daje Spółce dodatkowy potencjał do dalszego rozwoju. Systemy BMS, RMS i SCADA kontrolują krytyczne aspekty operacji produkcyjnych w czasie rzeczywistym, a centrale wentylacyjne (AHU) spełniają znacznie ważniejszą rolę niż tylko klimatyzatory. Ich wysoka wydajność zapewnia zdrowe środowisko dla personelu zakładu oraz bezpieczne funkcjonowanie wrażliwego na zmiany temperatury sprzętu.

- To kolejny ważny kamień milowy w rozwoju Spółki. Ostatni etap inwestycji zrealizowaliśmy zgodnie z planem i co równie istotne – bez przekroczenia budżetu. Z pomocą generalnego wykonawcy, jakim była uznana na rynku firma Karmar, udało się nam stworzyć jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących specjalistyczne leki. Inwestycja skokowo zwiększy możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe deficytowego leku Onko BCG, stosowanego do innowacyjnej immunoterapii raka pęcherza moczowego. Cieszy nas perspektywa zwiększenia produkcji Onko BCG o około 300 tysięcy opakowań rocznie. W 2026 roku chcemy dojść do pełnej operacyjności, zarówno nowego zakładu produkcyjnego, jak też nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego, co podniesie nasze moce w zakresie Onko aż 7-krotnie – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Synthaverse.

- Nowy zakład wyróżnia najnowocześniejsza infrastruktura i park maszynowy, w najwyższym standardzie jakościowym, zarówno GMP jak i akceptowanym przez FDA. Oznacza to, że możemy produkować na wszystkie, nawet najbardziej wymagające rynki na świecie. Lek Onko BCG, który będzie produkowany w nowym zakładzie jest stosowany w terapii onkologicznej, gdzie występuje światowy deficyt. Obecnie sprzedajemy wszystko co wyprodukujemy. Dlatego jest to dla nas niesamowity potencjał do wzrostu: znikoma konkurencja (jest aktualnie dwóch liczących się graczy oprócz nas), stale rosnący rynek (wg danych WHO liczba pacjentów zwiększy się o 70 % w ciągu 20 lat) i bardzo wysoka bariera wejścia – niemal jesteśmy pewni, że konkurencji nie przybędzie – podkreśla Jakub Winkler, członek zarządu Synthaverse.

Od początku tego roku działalność operacyjną rozpoczęło nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR), druga ze strategicznych inwestycji Synthaverse. Dzięki temu Spółka zyskała nieograniczone możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w technologiach, których jest ekspertem, czyli procesach aseptycznych, liofilizacji i hodowli bakteryjnych. CBR wyposażony jest w nowoczesną linię technologiczną pozwalającą realizować kompleksowo takie procesy jak: depyregonizacja, napełnianie, załadunek, liofilizacja, rozładunek, a także kapslowanie produktów gotowych. Nowoczesny CBR pozwoli zwiększać konkurencyjność produktową oraz umacniać pozycję rynkową Spółki.

- W nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym realizujemy zgodnie z planem naszą agendę badawczą. Docelowo chcemy tu opracowywać i przygotowywać do wprowadzenia na rynek produkty lecznicze charakteryzujące się wysoką innowacyjnością w skali światowej – dodaje prezes zarządu Synthaverse.

Ukończenie z sukcesem dużych inwestycji, mimo bardzo niesprzyjającego otoczenia (pandemii, wybuchu wojny w Ukrainie, inflacji), pokazuje skuteczność i konsekwencję w realizowaniu przyjętej przez Synthaverse strategii.

O spółce Synthaverse:

Synthaverse jest polską firmą farmaceutyczną. Spółka wytwarza wiele poszukiwanych produktów leczniczych, które od lat cieszą się zaufaniem i uznaniem lekarzy i pacjentów. Produkowane przez Synthaverse preparaty lecznicze są unikatowe, innowacyjne, spełniające wszelkie niezbędne wymagania jakościowe. W dalszym rozwoju organicznym mają pomóc dwie strategiczne inwestycje –Centrum Badawczo-Rozwojowe i badań klinicznych oraz nowy zakład produkcyjny Onko BCG. Spółka buduje ponadto szersze struktury marketingowo-sprzedażowe, dostosowane do skalowanego biznesu.

Źródło: Spółka, #SVE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost