Lichthund na finiszu oferty akcji. Debiut na NewConnect jeszcze w tym kwartale | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 maj 2024, 09:54

Lichthund na finiszu oferty akcji. Debiut na NewConnect jeszcze w tym kwartale

Lichthund, deweloper gier, zbliża się do zakończenia zapisów na akcje. Potrwają do środy, 7 maja. Spółka informuje, że na co najmniej 75% akcji zostały już złożone zapisy i oczekuje szybkiej finalizacji oferty. W planach debiut na NewConnect w II kwartale.

Studio deweloperskie, znane z produkcji gry Lichtspeer, rozszerza swoje portfolio o dwa nowe tytuły: Food Truck Empire i Bulldog (tytuł roboczy). Obydwa projekty są znaczącymi krokami, a pierwszy z nich będzie miał premierę jeszcze w 2024 r. Food Truck Empire to gra ekonomiczno-strategiczna, która angażuje graczy w zarządzanie siecią food trucków. Gracze mają okazję do rozwijania własnego biznesu gastronomicznego, począwszy od pojedynczego pojazdu.

Z kolei Bulldog, będący w fazie rozwoju, zapowiada się jako narracyjna gra RPG z elementami zarządzania, co może przyciągnąć fanów gier strategicznych oraz tych, którzy cenią głęboką fabułę. Co ważne, Bulldog tworzony jest przy wsparciu znanej firmy w branży gier Team17, wpierającej także ten projekt od strony finansowej.

Food_Truck_Empire

Sukces pierwszej gry, Lichtspeer przyniósł spółce zwrot z inwestycji czterokrotnie przekraczający koszty produkcji. Mimo że Lichthund doświadczyło wzrostu przychodów o prawie 300% w 2023 roku, firma nadal odnotowuje straty operacyjne, lecz budżety obu gier są zaplanowane, a emisja akcji w dużej mierze posłuży rozwojowi kolejnego produktu, gry o wstępnej nazwie Husky.

Zobacz także: Lichthund, studio gamingowe, rozpoczyna ofertę akcji i zmierza na NewConnect. Co warto wiedzieć 

Emisja akcji niemal objęta

Lichthund prowadzi ofertę akcji, w której zapisy potrwają tylko do końca dnia 8 maja. Z inicjatywy tej firma spodziewa się zyskać nowe środki na rozwój obecnych projektów oraz możliwości rozszerzenia zespołu.

Planowana gra przygodowa będzie łączyć elementy zręcznościowe z zagadkami logicznymi i zapowiada się jako innowacyjne połączenie rozgrywki kooperacyjnej (co-op) z zaawansowanymi technologiami haptycznymi, które mają na celu intensyfikację wrażeń sensorycznych graczy.

Husky

Według informacji podanych na webinarze, spółka, po ustaleniu ceny ostatecznej w wysokości 69 zł za akcję, planuje uzyskać z emisji do 4,2 mln zł, z czego aż 3,5 mln zł przeznaczone ma być bezpośrednio na rozwój projektu Husky. Pozostały 1 mln zł zostanie wykorzystane na pokrycie ogólnych wydatków operacyjnych związanych z rozwojem firmy, w tym na powiększenie zespołu deweloperskiego.

„W naszej firmie aktualnie pracują 23 osoby. Mamy 20 osób produkcyjnych, w tym jedna trzecia jest zaangażowana w projekt Food Truck Empire, a dwie trzecie w projekt Bulldog” – wyjaśnia Rafał Zaremba, prezes i założyciel Lichthund.

W zapisach na akcje wydzielono pulę 55 tys. (z 70 tys. wszystkich oferowanych) akcji do transzy „na zaproszenie”. Te akcje zostały już objęte deklaracjami przez inwestorów. Oznacza to, że spółka niemal domknęła już ofertę.

„Cała pula 55 tysięcy akcji została objęta deklaracjami” – podkreśla Dariusz Zaręba, współzałożyciel i członek zarządu.

Zarząd przewiduje, że debiut na NewConnect odbędzie się jeszcze w tym półroczu, czyli przed premierą gry Food Truck Empire. Zapraszamy też do zapoznania się z webinarem z zarządem Lichthund, w którym przedstawiciele spółki przedstawiają plany studia na najbliższe kwartały.

Zobacz także: Studio Lichthund planuje wejść na NewConnect. Debiut poprzedzi emisja akcji 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost