Emisja akcji w Pure Biologics odwołana. Spółka biotechnologiczna poszuka alternatywnych źródeł finansowania
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
20 gru 2023, 08:39

Emisja akcji w Pure Biologics odwołana. Spółka biotechnologiczna poszuka alternatywnych źródeł finansowania

Spółka biotechnologiczna Pure Biologics ogłosiła odwołanie oferty publicznej akcji serii I ze względu na niewystarczające zainteresowanie ze strony inwestorów. Zapisy na akcje nie osiągnęły minimalnego progu wynoszącego 11 milionów złotych. Zarząd Pure Biologics planuje obecnie szukać alternatywnych źródeł finansowania.

Środki, które spółka zamierzała pozyskać z oferty akcji miały być przeznaczone głównie na badania first-in-human tych projektów onkologicznych, z planowanym rozpoczęciem badań na ludziach w pierwszej połowie 2024 roku. Odwołanie oferty publicznej stanowi znaczący zwrot w strategii finansowej Pure Biologics, mający wpływ na przyszłość ich projektów badawczych.

Zobacz także: Mamy 10 podmiotów, które śledzą postępy spółki i z którymi rozmawiamy o potencjalnej współpracy – mówi CEO

Co dalej z finansowaniem projektów Pure Biologics

Pure Biologics, mimo odwołania oferty publicznej akcji, podejmuje dalsze kroki, aby zapewnić ciągłość swojej działalności.

Spółka rozważa różne opcje, aby zabezpieczyć potrzebne środki, w tym ofertę akcji nowej emisji w trybie private placement, uzyskanie pożyczki, a nawet sprzedaż niektórych aktywów. Zarząd bierze pod uwagę sprzedaż flagowych projektów lekowe PB004 i PB003G oraz projekt rozwijany przez spółkę zależną Doto Medical.

W przypadku uzyskania funduszy, a także dzięki otrzymanym zwrotom dotacyjnym, zwrotom VAT oraz efektywnemu zarządzaniu projektami, będzie posiadać wystarczające środki finansowe do pokrycia wydatków związanych z działalnością operacyjną oraz badawczą do końca czerwca 2024 roku.
 

Kurs akcji Pure Biologics od początku 2023 roku

Pure Biologics (2)


Prezes zarządu, Filip Jeleń oczekuje wyników Fazy 0 właśnie w połowie 2024 roku:

„Pierwsza połowa 2024 r. ma być przełomowym okresem w historii spółki. Realizujemy kompleksowy plan przeprowadzenia w tym czasie badań first-in-human fazy 0 w naszych projektach” – podkreśla prezes.

„Jesteśmy o krok od badań first-in-human fazy 0. Jest to efekt naszej wieloletniej pracy, której wykonanie nie byłoby możliwe m.in. bez wsparcia inwestorów. W perspektywie połowy 2024 r. spodziewamy się kompletnych wyników Fazy 0, która ma nam dostarczyć informacji o efektywności naszych cząsteczek u ludzi” – dodaje.

Poza staraniami się o pozyskanie środków finansowych, Pure Biologics koncentruje się na intensyfikacji działań zmierzających do obniżenia kosztów stałych, w tym poprzez przeniesienie wydatków związanych z wynajmem infrastruktury na zewnętrzne podmioty. Niestety w przypadku niezdobycia dodatkowego finansowania, spółka może stanąć przed koniecznością przeprowadzenia kolejnej emisji akcji. W przeciwnym razie Pure Biologics może być zmuszona do rozważenia opcji takich jak likwidacja lub ogłoszenie upadłości, jeśli nie będzie w stanie spełnić swoich zobowiązań finansowych.

Zobacz także: Emisje akcji, oferty publiczne, IPO, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost